Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kokių dovanų 60-mečio proga gavo Antanas Smetona?

09.25 Šeštadienis 10:00
Aušra Jurgauskaitė, Vaidas Markelevičius

Joks Lietuvos prezidentas nešventė savo jubiliejaus taip, kaip Antanas Smetona 1934-aisiais. Tada, rugpjūčio 10-tąją, jam suėjo 60 metų. Bet šventė jis mėnesiu vėliau. Kelias dienas. O kelis mėnesius šventei ruošėsi Lietuva. Visi suko galvas, ką gi jam dovanoti.

Užsienio šalių diplomatai, reziduojantys Lietuvoje, įteikė prezidentui sidabrinę, beveik 2 kg sveriančią taurę. Ji dabar lankytojų žvilgsnių laukia Medininkų pilyje. Jos duris atveria Trakų istorijos muziejaus muziejininkas Tomas Petrauskas. 

O apie pačią kelias dienas trukusią šventę ir kitas jubiliejaus subtilybes pasakoja Istorinės Prezidentūros Kaune istorikė Ingrida Jakubavičienė. 

Reportaže naudojamos Trakų istorijos muziejaus, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus ir Istorinės Prezidentūros Kaune nuotraukos.

 

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

 

srtrf logo155

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai