Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

3,5 eur x 1,8 mln. = 100 mln. eurų už vakciną nuo koronaviruso?

09.22 Antradienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Premjeras Saulius Skvernelis, paklaustas, ar vakcinos nuo koronaviruso Lietuvai kainuos daugiau nei Valdovų rūmai, atsakė, kad „daugiau šiek tiek. Dar daugiau“.

Ir jis, ir sveikatos apsaugos ministras tikina, kad maksimaliai tam gali prireikti daugiau kaip 100 mln. eurų. Aurelijaus Verygos teigimu, dabar kalba eina apie 7 gamintojų vakcinų pirkimą, nes sudaryti sutartį tik su vienu gamintoju per daug rizikinga. 

„Financial Times“ anksčiau rašė, kad įmonės „AstraZeneca“ vakcinos dozė gali kainuoti apie 3-4 JAV dolerius. T. y., apie 3,5 euro. Lietuva vakcinas planuoja pirkti kartu su Europos Sąjunga. Pagal šią sutartį, mūsų šalis turėtų gauti apie 1,8 mln. vakcinų.

Jei Lietuva pirktų tik iš „AstraZeneca“, galima paskaičiuoti preliminarią kainą taip: 3,5 eur x 1,8 mln = 6,3 mln. eurų. Tad kas verta likusių 94 milijonų? Kainą aiškinamės su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga. 

Antroji laidos tema – naujosios valdančiųjų įstatymų pataisos, susijusios su Lukiškių aikštės Vilniuje memorialiniu statusu. Pataisomis siekiama perimti šią aikštę iš Vilniaus savivaldybės ir perduoti ją Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrui.

Kaip kalba valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis, tokie pokyčiai leis užtikrinti, jog „<...> pliažai Lukiškių aikštėje nesikartos kiekvieną vasarą ir neniekins tų nužudytų žmonių, kurių vardai iškalti ant KGB rūmų pamatų, atminimo <...>“. Visgi, Vilniaus meras Remigijus Šimašius mano, jog toks siūlymas yra tik vienas iš LVŽS lyderio rinkiminių žingsnių.

Apie šią situaciją su Vilniaus miesto vicemeru Vytautu Mitalu bei viešųjų ryšių specialistu Mykolu Katkumi kalbasi Žinių radijo praktikantė Augustė Lyberytė.

Komentarai


Naujausi epizodai