Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar civilinę sąjungą pakeis artimo ryšio susitarimas?

05.23 Pirmadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Į Civilinį kodeksą siūloma įtraukti „artimo ryšio" sąvoką. Tokį kodekso papildymo projektą įregistravo konservatorius Paulius Saudargas. Artimas ryšys, pasak projekto rengėjų, yra asmens santykis su kitu, kylantis iš tvaraus ir pasitikėjimu grįsto asmeninio socialinio ryšio. Siūloma numatyti, kad „artimą ryšį savaime turi šeimos nariai bei artimieji giminaičiai", taip pat „asmens teisės į artimą ryšį pripažinimą". Šis pasiūlymas yra reakcija į Civilinės sąjungos įstatymo projektą. Ar „artimas ryšys" gali pakeisti Civilinę sąjungą? Ko siekiama šiuo siūlymu? Kalbame su šio projekto iniciatoriumi, konservatoriumi Pauliumi Saudargu ir Laisvės partijos nariu Vytautu Mitalu.

Antroji laidos tema: Prancūzijos Europos reikalų ministras pareiškė, kad Ukraina į Europos Sąjungą galės įstoti tik po 15-20 metų. Jo teigimu, pasisakymai neva Ukraina į bendriją įstos per šešis mėnesius ar porą metų yra visiškas melas. Kaip yra iš tiesų? Diskutuojame su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologu Ramūnu Vilpišausku.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai