Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar dirbsime 4 dienas per savaitę?

07.21 Trečiadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Socialdemokratai Lietuvoje siūlo pradėti eksperimentą – tam tikruose sektoriuose dirbantiems asmenims leisti dirbti 4 dienas per savaitę. Taip pat siekiama atkreipti dėmesį ir į kitą problemą – lietuvių atostogos yra vienos trumpiausių visoje Europos Sąjungoje, vos 20 darbo dienų, kai tuo tarpu Skandinavijoje darbuotojams įprasta atostogauti net 8 savaites. Eksperimentas siūlomas, remiantis geru Islandijos pavyzdžiu, kuris vyko ketverius metus. Darbuotojų produktyvumas, pasak socialdemokratės Orintos Leiputės, ne tik nesumažėjo, bet ir padidėjo. O šiandien net 86 procentai Islandijos dirbančiųjų jau dirba mažiau už tą patį – 5 darbo dienų atlygį.

Apie galimybę Lietuvoje dirbti 4 darbo dienas per savaitę, diskutuojame su socialdemokratu Algirdu Sysu ir laisvės frakcijos nariu Vytautu Mitalu.

Antroji laidos tema: kol vieni vis dar dvejoja, ar skiepytis pirmąja vakcina nuo COVID-19, kiti – jau laukia trečiosios vakcinos dozės. Tarp jų ir Lietuvos medikai, kurie pirmosiomis dozėmis buvo paskiepyti dar sausį. Vyriausybei svarstant, ar jau metas pradėti pakartotinį skiepijimą – apie revakcinaciją, vakcinų tyrimus bei viruso mutacijas, kalbėjomės su imunologe, profesore Aurelija Žvirbliene.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai