Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar įvesti privalomą gyvūnų ženklinimą?

09.15 Antradienis 17:05
Aistė Čiučiurkaitė

Premjeras Saulius Skvernelis siūlo privalomai ženklinti gyvūnus. Tai būtų daroma valstybės sąskaita.

Seimas dar 2012 metais buvo nusprendęs, kad nuo 2016-ųjų visi šunys, katės ir šeškai privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre. To atsisakyta 2016 metų vasarą motyvuojant papildoma finansine našta gyventojams ir kad didžioji dalis jų nėra tam pasiruošusi.

Pašnekovai: Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba ir  Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovė Brigita Kymantaitė.

Kita tema  – Veneroje aptiktos dujos gali būti nežemiškos gyvybės požymis.

Veneros atmosferoje yra dujų, kurios Žemėje gali būti siejamos su gyvais organizmais. NASA vadovas šį atradimą pavadino „kol kas reikšmingiausiu įvykiu“ ieškant nežemiškos gyvybės.

Pašnekovas  – Astrofizikas, Fizinių ir technologijos mokslų centro vyresnysis mokslo darbuotojas, tinklaraščio Konstanta-42 autorius Kastytis Zubovas.

Komentarai


Naujausi epizodai