Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar Lietuvoje imamės priemonių skurdui mažinti?

10.14 Pirmadienis 17:05
Aistė Čiučiurkaitė

Nobelio ekonomikos premija atiteko 3 mokslininkams, kurie atliko tyrimus skurdo tema. Mokslininkų Abhijit Banerjee, Esther Duflo ir Michaelui Kremeriui tyrimai padeda mažinti skurdą. Vienas įdomus jų tyrimų aspektas – jie padarė išvadą, kad investicijos į švietimą be struktūrinių reformų neatneša ekonominės naudos, o investicijos į švietimą turi didžiausią įtaką norint mažinti skurdą ilguoju laikotarpiu. Pašnekovas – VU profesorius, Darbo ir socialinių tyrimų instituto vadovas Boguslavas Gruževskis.

Antroji tema: Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas uždraudė ne tik nealkoholinio gėrimo „Čepkelių“ reklamą, o ir gamybą. Vienas iš argumentų – nealkoholinio produkto tara pernelyg panaši į alkoholinio gaminio tarą. Pašnekovas – Tabako ir alkoholio kontrolės skyriaus vedėjas Juozas Abramavičius.

Trečioji tema: Lietuvos futbolo rinktinė atrankoje į Europos čempionatą šiandien vakare žais su Serbijos rinktine. Rinktinės treneris Valdas Urbonas iškėlė tikslą nugalėti serbus. Taip pat, kaip rašo portalas 15min.lt, kritikuojamas trenerio sprendimas dėl gynėjo Vytauto Andriuškevičiaus, kuris patyrė traumą, tačiau be gydytojų tyrimų jam buvo leista palikti rinktinės stovyklą. Pašnekovas – 15min sporto žurnalistas Marius Bagdonas.

Komentarai


Naujausi epizodai