Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar naujoji COVID-19 atmaina sugrąžins žlugdančią nežinomybę?

11.26 Penktadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Pastaruoju metu matėme koronaviruso situacijos šviesą tunelio gale, bet panašu, kad virusas yra sukūręs kitą scenarijų. Po pakankamai ramių mėnesių, kurių metu mokslininkai išrado vaistus, visuomenė skiepijosi ir diskutavo dėl vaikų skiepijimo – visą pasaulį išgąsdino mįslinga naujoji koronaviruso atmaina, rasta Pietų Afrikoje. Pasak Jungtinės Karalystės sveikatos ekspertų, manoma, kad ji – pati blogiausia iki šiol matytų. Kai kurios valstybės ėmėsi drausti skrydžius, kelias Afrikos šalis įtraukė į raudonąjį sąrašą. Europos Sąjunga taip pat siūlo imtis drastiškesnių priemonių. Nerimauja ir Lietuva. Buvęs Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga naująją atmainą vadina „nekokia naujiena artėjant Kalėdoms". Pasaulio sveikatos organizacija šiandien rengia susitikimą, kuriame aptars tai, kas jau žinoma apie naująją atmainą ir galimai B.1.1.529 atmainą, kaip ir ankstesnes, pavadins graikiškos abėcėlės raide. Ko galime sulaukti? Kas jau žinoma?

Pokalbis su virusologu Gyčiu Dudu.

 Antroji laidos tema: Šiandien visame pasaulyje išpardavimų diena, dar vadinama Juoduoju penktadieniu. Žmonės plūsta į prekybos centrus, valandas leidžia internetinėse parduotuvėse, žavisi milžiniškomis akcijomis, o iš kiekvieno kampo lendančių reklamų nepastebėti tampa neįmanoma. Tuo tarpu rytoj, kai kuriose šalyse minima Juodąjį penktadienį pašiepianti diena – „Nieko nepirkimo diena". Ji populiari Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje ir Suomijoje, tačiau po truputėlį tampa svarbi ir Lietuvoje. Kodėl nevertėtų pasiduoti išpardavimų psichozei? Ar tai apskritai įmanoma?

Kalbame su kolege, „Žinių radijo" laidos „Mažiau yra daugiau" vedėja Milda Noreikaite-Bobiniene.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai