Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar nepritrūksime maisto bei kaip keisis bedarbio statusas?

05.19 Ketvirtadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Jungtinių Tautų vadovas Antonio Guterres perspėja, kad jei maisto krizė nebus suvaldyta, gali kilti masinis badas. Jis paragino Putiną nutraukti Ukrainos grūdų eksporto blokadą. Tiek Lenkija, tiek Lietuva bei kitos rytų flango valstybės stengiasi spręsti šią situaciją, tačiau ir toliau daugybę iššūkių kelia geležinkelių skirtumai tarp šalių. Jei situacija nebus išspręsta – besivystančios šalys susidurs su nematyto masto badmečiu. O kas laukia Lietuvos? Ar dar galima išspręsti šią situaciją? Ar kas nors yra pajėgus padėti besivystančioms valstybėms? Kalbame su Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos kanclere Astrida Miceikiene.

 Antroje laidos dalyje pokalbis su socialinės apsaugos ir darbo ministre Monika Navickiene. Seimas pritarė užimtumo sistemos pertvarkai. Numatyta, kad darbo neturintiems žmonėms nuo šių metų liepos bus suteikiamas bedarbio statusas. Darbas jo ieškantiems žmonėms bus pasiūlomas iš karto – tai leis Užimtumo tarnybai darbdaviams siųsti tik motyvuotus darbo ieškančius žmones. Žmonės, kurių įsidarbinimo galimybės bus ribotos – dėl motyvacijos trūkumo ar prastų socialinių įgūdžių – įgis darbo rinkai besirengiančio asmens statusą. Ką keis ši nauja tvarka?

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai