Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar R. Paksas galės ir vėl siekti prezidento ar Seimo nario posto?

01.17 Pirmadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Ant Seimo stalo gula net trys Konstitucijos pataisos. Parlamente planuojamas pirmasis balsavimas dėl tiesioginių merų rinkimų ir Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimo, kad Rolandas Paksas ir vėl galėtų siekti prezidento, Seimo ar Vyriausybės nario posto. Taip pat antrąjį kartą bus balsuojama dėl Konstitucijos pataisos, leisiančios į Seimą kandidatuoti nuo 21-erių metų – rudens pradžioje šiai pataisai pirmuoju balsavimu buvo pritarta. Kaip šias Konstitucijos pataisas vertina skirtingų partijų atstovai? Ar pavyks susitarti ir pritarti visoms trims?

Diskutuojame su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūne Aušrine Norkiene ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūne Radvile Morkūnaite-Mikulėniene.

Antroji laidos tema: Seime svarstomas naujos redakcijos dėl smurto artimoje aplinkoje įstatymas. Pasak Tomo Vytauto Raskevičiaus, tai būtų pažangus ir pozityvus postūmis mūsų teisinėje sistemoje, padėsiantis apsaugoti asmenis, o ypač moteris nuo smurto. Lietuvos šeimų sąjūdis ir Laisvos visuomenės institutas kreipėsi į Seimo narius, ragindami balsuoti prieš įstatymo pataisas, jiems užkliuvo apsaugos nuo smurto orderis ir smurto lyties pagrindu sąvoka. Kodėl šis įstatymo projektas – svarbus, aptarta spaudos konferencijoje.

Joje nuomones išsakė T. V. Raskevičius, Europos lyčių lygybės instituto direktorė Carlien Scheele, Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė, socialdemokratė Orinta Leiputė ir konservatorius Andrius Navickas. 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai