Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Darbo atlygis pagal darbuotojo amžių – skatinimas ar diskriminacija?

10.27 Antradienis 17:05
Augustė Lyberytė, Aistė Čiučiurkaitė

Šiandien Trišalėje taryboje svarstytas naujas pasiūlymas – verslo atstovai siūlo minimalios algos (MMA) diferenciaciją pagal darbuotojų amžių. Tai reikštų, jog jaunesni, mažiau kvalifikuoti ir stokojantys patirties darbuotojai gali dirbti už mažesnį atlygį. Idėją palaikantieji teigia, jog tokie pokyčiai leistų jaunimui lengviau integruotis į darbo rinką. Vis dėlto, profsąjungų atstovai tai laiko diskriminacija ir pasiūlymo nepalaiko.

Apie šį siūlymą bei verslo ir darbuotojų pozicijas kalbės Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė bei ekonomistas Romas Lazutka.

Antroji laidos tema sugrąžins prie COVID-19 pandemijos – nuo rytojaus įvedamas lokalus karantinas dar 9 savivaldybėse: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, taip pat Šilalės, Širvintų, Telšių, Trakų ir Vilniaus rajonuose. Kaip keisis šių savivaldybių gyvenimas? Kuo šis karantinas primins pavasario ribojimus? Apie tai – informacija iš Sveikatos apsaugos ministerijos.

Komentarai


Naujausi epizodai