Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ką apie „Sputnik V“ vakciną atskleidžia slovakų tyrimai?

04.09 Penktadienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Pradėsime laidą apžvelgdami Slovakijos ir Rusijos barnį dėl „Sputnik V“ vakcinos. Slovakijos farmacijos priežiūros agentūra pareiškė, kad „vakcinas „Sputnik V“, naudojamas apie 40 šalių visame pasaulyje, sieja tik pavadinimas“.

„Vakcinos partijos, naudotos per priešklinikinius ir klinikinius tyrimus, apie kuriuos buvo paskelbta žurnale „The Lancet“, nepasižymi tomis pačiomis charakteristikomis ir savybėmis kaip Slovakijos importuotos vakcinos siuntos“, – sakoma Slovakijos vaistų kontrolės instituto (SUKL) pranešime.

„Sputnik V“ sukūręs Rusijos valstybinis Gamalėjos institutas pareiškė, kad tai – dezinformacijos kampanija prieš „Sputnik V“, informaciją vadino melagienaomis.

Gamintojas pridūrė, kad Rusijos tiesioginių investicijų fondas, rėmęs „Sputnik“ sukūrimą, paprašė Slovakijos „gražinti vakciną dėl daugelio sutarties pažeidimų, kad ją būtų galima panaudoti kitose šalyse“.

Situaciją komentuoja profesorius Saulius Čaplinskas ir Lietuvos ambasadorius Austrijoje, akredituotas ir Slovakijos respublikai, Donatas Kušlys.

Antroje laidos temoje kalbėsime apie britų karalienės Elizabeth II 99-erių metų sutuoktinį princą Philipą. Bakingamo rūmai pranešė apie jo mirtį, Kuo svarbus buvo šis žmogus? Pasakoja Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Alvija Černiauskaitė. 

Trečioje temoje – Lietuvos policijos generalinio komisaro Renato Požėlos komentarai apie tai, kodėl ir kaip Palangoje šį savaitgalį bus sustiprintos pareigūnų pajėgos. 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai