Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ką darysim su Kinijos 5G išmaniaisiais telefonais?

09.21 Antradienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė, Irtautė Gutauskaitė

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras šiandien pranešė, kad atlikus Lietuvoje parduodamų trijų Kinijos gamintojų „Huawei“, „Xiaomi“ ir „OnePlus“ išmaniųjų 5G įrenginių tyrimą, nustatytos keturios esminės kibernetinio saugumo rizikos. Dvi iš jų susijusios su gamintojo įrenginiuose įdiegtomis programėlėmis, po vieną su asmens duomenų nutekėjimo rizika ir galimais žodžio laisvės ribojimais. „Xiaomi“ gamintojo įrenginyje nustatytos trys rizikos, „Huawei“ – viena, „OnePlus“ gamintojo mobiliajame įrenginyje kibernetinio saugumo pažeidžiamumų identifikuota nebuvo.

Apie tai pasikalbėsime su Krašto apsaugos viceministru Margiriu Abukevičiumi ir Nacionalinio kibernetinio saugumo Inovacijų ir mokymų skyriaus vadovu Tautvydu Bakšiu antroje laidos dalyje.

O pradėsime laidą nuo Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos bei kitų pasaulio politikos aktualijų. Ko tikėtis iš Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos ir kitų valstybių lyderių kalbų Niujorke? Kas iš to, kad Europos Žmogaus Teisių Teismas įvardino, kad Rusija atsakinga už disidento Aleksandro Litvinenkos nužudymą? Atsakymų ieškome su Rytų Europos studijų centro direktoriumi Linu Kojala

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai