Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ką keičia slapta A. Lukašenkos inauguracija?

09.23 Trečiadienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Baltarusijos prezidento inauguracijos ceremonija, apie kurią iš anksto nebuvo skelbta, įvyko šiandien. Aliaksandras Lukašenka prieš kelis šimtus žmonių prisaikdintas šeštai kadencijai. Pranešama, kad apie ceremonijos datą iki paskutinės akimirkos nežinojo net Baltarusijos vyriausybės atstovai. Ištikimybę jam jau prisiekė ir šalies kariškiai. 

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad nei slaptos, nei pompastiškos ceremonijos jo legitimumo iliuzijos nesukurs. Lietuva, kaip ir kitos Vakarų šalys, laikosi pozicijos, kad A. Lukašenka nėra teisėtas šalies vadovas, nes rinkimai buvo nei laisvi, nei sąžiningi.

Tuo metu Baltarusijos opozicija žada surengti neterminuotą protesto akciją. 

Įvykius aptariame su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologu Vyčiu Jurkoniu.

Antroje laidos dalyje kalbėsimės apie mokyklų maitinimo problemą. Konkrečiau – apie Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnaziją. Po gauto mokyklos virėjos bei tėvų skundų, pirmadienį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba paskelbė, jog atlikus tyrimą rasta nemažai grubių
pažeidimų – pavyzdžiui, mokiniams teiktos ženkliai mažesnės, nei nustatyta, maisto porcijos, gamyboje naudoti pasenę ar netinkamomis sąlygomis laikyti maisto produktai. Pažeidimai kartojosi kitą dieną atlikus pakartotinį tyrimą.

Maitinimo paslaugas progimnazijai teikiančios įmonės „Bruneros“ atstovai teigia, kad viešumoje pasirodžiusi informacija neatitinka tikrovės, todėl reputaciją gins teisiniu keliu.

Apie šią situaciją, aptiktus pažeidimus ir tai, kokių veiksmų bus imtasi problemai spręsti – pokalbis su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Vilniaus departamento patarėja Daiva Ruželiene. Ją kalbina Žinių radijo praktikantė Augustė Lyberytė.

Komentarai


Naujausi epizodai