Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ką reiškia protestai Kinijoje?

11.28 Pirmadienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Kinijoje – prieš griežtą koronaviruso valdymo politiką nukreiptos demonstracijos. Protestuoja Pekino, Šanchajaus, o taip pat ir gyventojai Nankine, Čengdu, Uhane ir kitose vietose. Kai kuriuos demonstrantus šalies policija sulaiko. Suėmė ir sumušė įvykius nušviečiantį BBC žurnalistą. Protesto simboliais tapo tušti, balti popieriaus lapai – kad būtų išvengta cenzūros ar galimo sulaikymo. 

Kodėl kilo protestai Kinijoje? Ką jie atneš? Komentuoja Tarptautinio Japonijos universiteto dėstytoja, Kinijos ekspertė Vida Mačikėnaitė-Ambutavičienė. Jos taip pat paprašėme pakomentuoti ir žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją neva Rusija kurpė planus užpulti ne Ukrainą, o... Japoniją.

Antroje laidos dalyje aptarsime Pietų Lietuvos partizanų vado Juozo Vitkaus-Kazimieraičio reikšmę mūsų šalies istorijai. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras (LGGRTC) patvirtino, kad Druskininkų savivaldybėje, Leipalingyje, rasti jo palaikai. Plačiau papasakos LGGRTC Paieškų ir identifikavimo skyriaus vedėjas Rimantas Zagreckas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai