Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip Kim Jong Unas ir Putinas prieš „imperializmą“ kovos?

2023-09-14, Ketvirtadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Vakarų dėmesį prikaustė retas Šiaurės Korėjos ir Rusijos lyderių susitikimas. Ekspertai perspėja, kad Rusija yra suinteresuota įsigyti Šiaurės Korėjos amunicijos, kurią galėtų panaudoti tolimesniame kare Ukrainoje. Tuo metu Kim Jong Unas iš Vladimiro Putino nori pažangių palydovų ir atominių povandeninių laivų technologijų. Vašingtonas yra įspėjęs, kad Šiaurės Korėjai teks sumokėti, jei ši tieks Maskvai ginklus karui Ukrainoje, tačiau panašu, jog tokie perspėjimai dviejų atstumtų, nedemokratinių, sankcionuotų šalių lyderiams nė motais. „Išliksime drauge kovodami prieš imperializmą",  reikšdamas pagarbą V. Putinui susitikimo metu kalbėjo Kim Jong Unas. Kas nuspręsta? Ko laukti Vakarams? Ar verta sunerimti dėl stiprėjančios Šiaurės Korėjos ir Rusijos draugystės? Kalbame su Japonijos tarptautinio universiteto docente Vida Mačikėnaite-Ambutavičiene.

Antra laidos dalis. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga traukiasi iš nacionalinio politinių partijų susitarimo dėl švietimo politikos. Pasak Ramūno Karbauskio, jo vadovaujama politinė partija nuosekliai laikosi susitarimo turinio, tačiau negali likti nuošalyje, matydama, kad dabartinė Vyriausybė ne tik vėluoja priimti sprendimus, reikalingus susitarimo įgyvendinimui, bet ir priimamais sprendimais kardinaliai tolsta nuo susitarime numatyto turinio. Kuo tiksliai yra nepatenkinti valstiečiai? Apie tai Žinių radijo praktikantė Kamilė Petrauskaitė kalbasi su valstiečių frakcijos nariu Aurelijumi Veryga.

dpa-AFP-ELTA nuotr.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai