Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl partizanas Juozapas Streikus-Stumbras patikėjo sovietų žadama neliečiamybe?

11.11 Pirmadienis 17:05
Aistė Čiučiurkaitė

Našlaičių kapinėse Vilniuje atrasti Lokio rinktinės partizano Juozapo Streikaus-Stumbro palaikai. Birželio sukilimo dalyvis, partizanas, karys savanoris J. Streikus-Stumbras gimė 1923 metais. Nuo 1941 iki 1958 metų aktyviai priešinosi sovietams, 1941 metais pradėjo slapstytis nuo sovietų valdžios, platino antisovietinius atsišaukimus. 1944 liepos mėnesį prisijungė prie tėvo vadovaujamo Žalgirio būrio, gavo slapyvardį „Stumbras“. 1962 m. sušaudytas.

Pašnekovas – Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro istorikas Dalius Žygelis.

Antroji tema: Turkija pradėjo grąžinti džihadistus į gimtąsias šalis. Turkija jau deportavo amerikietį džihadistą, o dar septyni šalyje sulaikyti islamistai iš Vokietijos bus grąžinti vėliau šią savaitę.

Pašnekovas – turkologas Šarūnas Rinkevičius.

Trečioji tema: šiandien danguje matomas retas reiškinys - Merkurijus slenka ant Saulės. Reiškinį Lietuvoje galima stebėti nuo 14 val 37 min iki saulės laidos.

Pašnekovas – etnoastronomas Jonas Vaiškūnas.

Komentarai


Naujausi epizodai