Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kokios žalos su savo pareiškimu apie karą Ukrainoje pridarė Elonas Muskas?

2022-10-04, Antradienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Vienas turtingiausių pasaulio žmonių, turintis milijonus sekėjų socialiniuose tinkluose, Elonas Muskas pirmadienį „Twitteryje“ pasidalino mintimis, kaip užbaigti Rusijos karą Ukrainoje. Vienas jo pasiūlymų yra Krymo pusiasalį oficialiai pripažinti Rusijos teritorija. Atsakydamas į tai, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sukūrė apklausą: kuris E. Muskas tau patinka labiau – palaikantis Ukrainą ar Rusiją? O Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda savo „Twitter" paskyroje pareiškė: „Kai kas nors bando pavogti jūsų „Tesla“ ratus, tai nereiškia, kad jis tampa teisėtu automobilio ar ratų savininku. Net jei jie tvirtina, kad balsavo už tai. Tiesiog sakau“. 

Kokios žalos su savo pareiškimu apie karą Ukrainoje pridarė Elonas Muskas? Ar turėjo į tai reaguoti valstybių prezidentai? Klausiame Vilniaus universiteto (VU) Komunikacijos fakulteto Skaitmeninių kultūrų ir komunikacijos katedros profesoriaus Andriaus Šumino

Antroje laidos dalyje aptarsim, kam ir už ką šiemet atitenka Nobelio premija fizikos srityje. O atitenka ji prancūzui Alainui Aspectui, amerikiečiui Johnui F. Clauseriui ir austrui Antonui Zeilingeriui „už eksperimentus su susietais fotonais, nustatant Bello nelygybės pažeidimą ir kuriant kvantinės informacijos mokslą“. Fizikos mokslų daktarė iš Vilniaus universiteto ir taip pat Fizinių ir technologijos mokslų centro, Mažena Mackoit-Sinkevičienė pasakodama, apie jų atradimų reikšmę, be kita ko pamini, kad jiems pavyko įrodyti, dėl ko klydo Einšteinas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai