Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Koks klausimas bus sunkiausias koalicijos derybose?

10.29 Ketvirtadienis 17:05
Aurimas Perednis

Trys naujosios centro-dešinės koalicijos partijos – konservatoriai, liberalai ir Laisvės partija – tikisi ateinančios savaitės pradžioje galutinai suderinti bendrą dokumentą, kuriame bus numatyti pagrindiniai būsimi koalicijos darbai.

„Artimiausiomis dienomis išsamiai nagrinėsime koalicijos partnerių pasiūlytus principus ir prioritetinius darbus koalicinei sutarčiai bei vertinsime, kokias nuostatas jau galima integruoti į vieningą dokumentą, o dėl ko reikalingos tolesnės papildomos konsultacijos bei diskusijos“, – tvirtino konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis.

Apie partijų keliamus reikalavimus bei koalicijos derybas kalbėsimės su Laisvės partijos pirmininke Aušrine Armonaite bei Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos nare Monika Navickiene.

Antroje laidos dalyje aptarsime Europos Sąjungos lyčių lygybės indeksą. Šiandien Europos lyčių lygybės institutas paskelbė naują ataskaitą, kurioje pažymima, kad Europos Sąjungai pasiekti lyčių lygybę prireiks dar mažiausiai 60 metų – Sąjungos valstybių lyčių lygybės rodiklio vidurkis siekia 67.9 balus iš 100 galimų.

Lietuva lyčių lygybės reitinge surinko 56.3 taškus bei, lyginant su 2019-aisiais, pakilo per vieną poziciją ir šiuo metu užima 22-ą vietą.

Ką reiškia toks pokytis? Kokia yra reali lyčių lygybės situacija Lietuvoje? Kaip stipriai atsiliekame nuo aukščiausias pozicijas indekse užimančių valstybių? Apie tai kalbėsimės su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos vyriausiuoju specialistu Donatu Paulausku.

Komentarai


Naujausi epizodai