Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Teisininkas apie Lietuvos užmojus keisti ES teisę dėl migrantų: svajoti galima

07.01 Penktadienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė apžvelgė, kaip Lietuvai sekasi dorotis su iš Baltarusijos patiriama hibridine ataka. Lygiai prieš metus dėl šios padėties, kai Aliaksandras Lukašenka bandė užtvindyti Lietuvą neteisėtai sieną kertančiais migrantais, šalyje buvo paskelbta ekstremali situacija. Per tą laiką Lietuva sulaukė daug kritikos iš žmogaus teisių organizacijų: kad migrantai laikomi nežmoniškomis sąlygomis, kad su jais elgiamasi netinkamai, net nelegaliai. Tai vakar konstatavo ir Europos Sąjungos Teisingumo Teismas – kad Lietuvos teisės normos, nesuteikiančios galimybės neteisėtiems migrantams prašyti prieglobsčio ir leidžiančios juos sulaikyti vien dėl patekimo į šalį neteisėtai, prieštarauja Europos direktyvoms. Vidaus reikalų ministerija pabrėžia žadanti esamą Bendrijos reguliavimą keisti. 

Kas dėl to gresia Lietuvai, komentuoja Mykolo Romerio universiteto docentas, advokatas Laurynas Biekša. Jį kalbina Žinių radijo praktikantė Goda Kirkilaitė.

Antroje laidos dalyje su specialiųjų operacijų pajėgų atsargos kariu, karybos apžvalgininku Aurimu Naviu aptarsime Rusijos sukelto karo Ukrainoje eigą. Vėl apšaudyta Odesa, bet rusai pasitraukė iš Gyvačių salos ir kas Ukrainai iš NATO viršūnių susitikimo?

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai