Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip atrodo Černobylio likviduotojų genai?

2021-04-22, Ketvirtadienis 10:05
Ignas Klėjus

Kai 1986 m. įvyko Černobylio katastrofa, daugelis sunkiai galėjo suvokti kokį tai poveikį turės žmonėms, kurie  padarinius likviduos savo rankomis.

Lietuvių genetikų komanda vykdo unikalų pasaulyje Černobylio likviduotojų genomo tyrimą. Nors tyrimas dar nebaigtas, pirmieji rezultatai leidžia kelti netikėtas hipotezes dėl galimai egzistuojančių ypatingų žmogaus organizmo adaptacinių mechanizmų jonizuojančiai spinduliuotei.

Kodėl Černobylio likviduotojų tarpe nustatoma mažiau infekcinių ligų? Kodėl dar šiandien gyvenančių Černobylio likviduotojų organizmas prisitaikė prie didelės jonizuojančios spinduliuotės? Ir kokią reikšmę šie tyrimai turės ateities kartoms?

Pokalbis su viena iš tyrėjų, Vilniaus universiteto, Medicinos fakulteto genetike doc. Laima Ambrozaityte.

Laidą „Ateitis priklauso tiems” remia Vilniaus miesto inovacijų pramonės parkas. Vieta, kurią verslo plėtrai renkasi lyderiai. Daugiau informacijos www.innovationparkvilnius.lt

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai