Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kokios smegenys atsparios senėjimui?

11.05 Ketvirtadienis 10:05
Ignas Klėjus

Turbūt nesuklysime teigdami, jog smegenys yra vienas tų organų, kuris nuolat kelia daugybę mokslinių klausimų. Mokslui įrodžius smegenų plastiškumo galimybę, su tuo atsiveria dar daugiau tyrinėjimo krypčių.

Akivaizdu, kad smegenys nuolat kinta, procesai jose taip pat, o to paties amžiaus žmonių smegenys taip pat skiriasi. Kas vyksta smegenyse, kai nuo 25 metų jos pradeda senti? Kaip apsaugoti smegenis nuo senėjimo? Kas yra kognityvinis rezervas? Ir ką pasako jūsų „Spotify“ grojaraštis apie jūsų smegenis?

Atsakymai pokalbyje su neuropsichologijos mokslų daktare Ramune Dirvanskiene, dirbusia J. K. Rowling įkurtoje regeneracinės medicinos klinikoje.

Laidą „Ateitis priklauso tiems" remia „Optometrijos centras“ - išskirtinis dėmesys jūsų akims ir regėjimo korekcijai. Daugiau informacijos www.optometrija.lt

Komentarai


Naujausi epizodai