Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar gerovės valstybė – tik pinigai?

09.13 Penktadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Prieš kurį laiką visiems varstant gerovės valstybės koncepciją, profesorius Vytautas Landsbergis pasakė: „Gerovės valstybė nėra tik pensijos. Gerovės valstybė yra apskritai gerai veikianti valstybė, kurioje klesti teisingumas, sąžiningumas. Tai ne tik pensijos ar socialinės išmokos. Nereikia suprastinti klausimo ir gerovės valstybės idealo. Tai ne tik kišenės gerovė. Tai ir dvasios gerovė bei žmogaus džiaugsmas gyventi toje valstybėje. Tai nereikia sutapatinti netapačių dalykų.“

Tad šiandien svarbu suprasti, kuriuo keliu einame. Prezidentas šneka apie 100 mln. eurų, kuriuos reikėtų rasti socialinei atskirčiai mažinti. Tai, turbūt, svarbu. Svarbu kelti algas, mokėti didesnes pensijas, rūpintis vaikais.

Bet kas iš to, jeigu gyvensime valstybėje, kur viena ar kita lentelė supriešina žmones mirtinai, kurs dėl Vyčio paminklo nesusitaria Vilnius ir Kaunas, kur darbą valstybės tarnyboje rasi, jei esi kieno nors giminaitis, kur politikai taip nekenčia vienas kito, kad net rankos nepaduoda, kur tekėti už krepšininko vis dar madinga, nes pelninga, kur draugauti su Lietuvos priešais nieko tokio... Ir tai nieko bendro neturi nei su pensija, nei su kitais socialiniais dalykais.

Laidoje diskutuoja filosofas Vytautas Rubavičius, VDU prof. Šarūnas Liekis, politikas Kęstutis Masiulis. 

Komentarai


Naujausi epizodai