Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar privaloma poteisminė mediacija mažintų šeimų karus?

10.28 Trečiadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Priverstinės teisinės procedūros šeimos bylose – kaip draudžiamas vaisius. Kuo daugiau aiškinama, kad jos turėtų būti pasitelkiamos tik kraštutiniais atvejais, tuo daugiau žmonių kreipiasi į antstolius, reikalaudami priverstinai vykdyti šeimų santykius reguliuojančius sprendimus.

Jei pernai per pirmąjį pusmetį antstoliams pateikta 216 tokių reikalavimų, tai šiemet – jau 280 reikalavimų priverstinai vykdyti teismų sprendimus dėl bendravimo su vaiku tvarkos ir vaiko gyvenamosios vietos nustatymo.

Ar griežtos priemonės gali užtikrinti visavertį tėvų bendravimą su vaikais? Jeigu šalys nesutarė gražiuoju iki teismo ir teismo proceso metu, ar joms dar galėtų padėti privaloma poteisminė mediacija?

Laidoje dalyvauja Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo pirmininkė, antstolė Inga Karalienė, Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas ir Teisminės mediacijos komisijos pirmininkas Artūras Driukas ir VšĮ biuro „Pactum” vadovė ir mediatorė Odeta Intė.

Laidą „Atviras pokalbis“ remia Lietuvos antstolių rūmai.

Komentarai


Naujausi epizodai