Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar verslas pasinaudojo pandemija, kad pakeltų kainas?

09.08 Antradienis 09:10
Raigardas Musnickas

Kaip teigia „Lietuvos ryto“ televizija, Lietuvoje po karantino paslaugų kainos iš visų Baltijos valstybių augo sparčiausiai. Tačiau, ekonomistų teigimu, dėl to iš dalies kalti ir patys gyventojai, į kainų augimą žiūrintys pro pirštus.

Statistikos departamento duomenimis, šiemet per pirmąjį pusmetį kainos šoktelėjo labiau nei prognozuota. Labiausiai augo socialinių paslaugų namuose kainos – daugiau nei ketvirtadaliu. Odontologų, gydytojų paslaugos šoko į viršų daugiau nei dešimtadaliu. Elektrikų, valymo paslaugos, moterų kirpimas brango per 5 proc.. Ekonomistų skaičiavimu, Latvijoje dalis paslaugų brango, tačiau nežymiai, o Estijoje – net pigo. Pavyzdžiui, restoranų kainos Lietuvoje jau didesnės nei Portugalijoje – tai yra, labai panašaus lygio kaip Graikijoje, Ispanijoje.

Diskutuoja Verslo konfederacijos viceprezidentas Marius Dubnikovas, Vartotojų konfederacijos prezidentė Alvita Armanavičienė ir Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

 

 

Komentarai


Naujausi epizodai