Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kas blogai su mūsų biodegalų politika?

09.22 Trečiadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Lietuvos statistikos departamentas pateikė duomenis apie kuro ir energijos galutinį suvartojimą transporte 2020 metais.

Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacija, remdamasi Statistikos departamento duomenimis, preliminariai įvertino, kad mūsų šalyje atsinaujinančių išteklių dalis transporto sektoriuje 2020 metais siekė vos 5,5 proc. Tai yra buvo beveik dvigubai mažiau, nei Atsinaujinančių išteklių direktyvoje numatytas 10 proc. įpareigojimas 2020 metams.

Pagrindinė priežastis, kuri neleido pasiekti atsinaujinančių išteklių energetikos tikslų, buvo nepakankamas biodegalų maišymas.

Biodegalai nebuvo maišomi žiemos metu (nes nebuvo vykdomi įstatymai). Be to, jie nenaudojami valstybės rezerve – tai irgi įstatymo nevykdymas. Galiausiai, biodegalų dalis mažės, jei bus daromos lengvatos palmių aliejui ir jo produktams, kurie naudojami degalams

Ekspertai nuogąstauja, kad direktyvos tikslų nevykdymas Lietuvai lems finansines baudas, kurias gali tekti sumokėti iš Lietuvos biudžeto, t.y., mokesčių mokėtojų lėšų.

Apie susidariusią situaciją mintimis pasidalins laidos dalyviai:  Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas Martynas Nagevičius, Biodegalų asociacijos viceprezidentas Jurgis Polujanskas, Žaliosios politikos instituto direktorius Remigijus Lapinskas ir Seimo narys Lukas Savickas.

Laidą „Atviras pokalbis" pristato Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacija.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai