Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kokio susitarimo dėl švietimo reikia Lietuvai?

01.14 Antradienis 09:10
Raigardas Musnickas

Valdžia kviečia pasirašyti politines partijas pasirašyti susitarimą dėl švietimo

Politinių partijų susitarimo dėl švietimo pokyčių projekte, kurį surašė Vyriausybė, numatyta, kad mokyklų tinklą retinti galėtų ne savivaldybės, o valstybė, nebeliktų jungtinių klasių, o pradinė mokykla ilgainiui išaugtų iki šešių klasių. Be to, projekte užsibrėžtas siekis pagydyti seną Lietuvos skaudulį – retas Lietuvos pilietis, sulaukęs 25 metų, mokosi toliau – šiuo atžvilgiu smarkiai atsiliekame ES.

Rengdama projektą Vyriausybė bendradarbiavo su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, prezidentūra, švietimo ekspertais.

Dokumento projekte numatoma 2030 metais didinti švietimo sistemos finansavimą iki 6 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), nuosekliai didinti mokytojų ir mokyklų vadovų darbo užmokestį. 2025 metais direktorių alga turėtų viršyti vidutinį mokytojų atlyginimų vidurkį 40 proc.

Laidoje diskutuoja premjero patarėja Unė Kaunaitė, Lietuvos liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius.

Komentarai


Naujausi epizodai