Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Pilietiškumas, politika, istorija: kokie iššūkiai laukia valstybės ir visuomenės?

03.06 Penktadienis 09:10
Raigardas Musnickas

Švenčiame Atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės trisdešimtmetį taip ir neįvardiję savo vietos pasaulio istorijoje. Ar esame sėkmės istorija ar tik netekčių ir praradimų šalis? Ar mums įdomi mūsų pačių istorija? Kiek pati visuomenė yra pasirengusi suvokti istorinės sąmonės būtinybę savo išlikimui ir raidai?

Vyraujanti praradimų ir netekčių istorijos paradigma visuomenėje ir mokyklinės istorijos plotmėje nėra prielaida spręsti iškilusių visuomenei iššūkių – apolitiškumo, emigracijos, korupcijos. Neišvengiamai tenka pripažinti faktą, kad turime sukurti tinkamą Lietuvos istorijos naratyvą – motyvuojantį, formuojantį pozityvų tėvynės, tautos, bendrapiliečių ir pačios valstybės suvokimą ir jo deklaravimą globaliame pasaulyje. Kas už tai atsakingas ir kiek? Politikai, istorikai, mokytojai?

Laidoje dalyvauja istorikas, Vilniaus  universiteto Komunikacijos fakulteto profesorius, dekanas Rimvydas Laužikas, Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos tarybos pirmininkė, Vilniaus Žemynos gimnazijos istorijos mokytoja ekspertė Žaneta Vaškevičienė, Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos tarybos pirmininkės pavaduotojas, Vilniaus Užupio gimnazijos istorijos mokytojas metodininkas Robertas Ramanauskas, VU Istorijos fakulteto lektorius Andrius Grodis.

Komentarai


Naujausi epizodai