Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar ateityje merus rinksime tiesiogiai?

04.20 Antradienis 13:05
Aurimas Perednis

Konstitucinis Teismas paskelbė, kad prieš šešerius metus Lietuvoje įvesti tiesioginiai merų rinkimai prieštarauja Konstitucijai ir yra įmanomi tik pakeitus pagrindinį šalies teisės aktą. Seime priimti Konstitucijos pataisą būtina, kad už jas dukart balsuotų ne mažiau kaip 94 parlamentarai iš 141. Vis dėlto, teismas nusprendė, jog dabar išrinkti merai turėtų pabaigti savo kadenciją ir nutarimas įsigaliotų 2023 metų gegužės 3 dieną, t.y. būtų taikomas tik naujiems rinkimams.

Antroji tema: ar rūkyti vis dar madinga ir ką atskleidžia rūkymo tendencijos Lietuvoje?

Diskutuoja Seimo narys Andrius Vyšniauskas, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius, Vilniaus universiteto teisės profesorius Vytautas Nekrošius, Konstitucinio teismo pirmininkas Dainius Žalimas, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorius Renaldas Čiužas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai