Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar aukštesni mokytojų ir dėstytojų atlyginimai liks tik fantazijose?

11.14 Ketvirtadienis 13:05
Aistė Čiučiurkaitė

Mokytojai paskelbė, kad lapkričio 28-ąją skelbs trumpalaikį, 2 valandų streiką. Streikuos nuo 8 iki 10 val.

Priežastis – mokytojai netiki valdžios pažadais, kad padarys viską kas įmanoma, kad įsipareigojimai kelti švietimo sektoriaus darbuotojų atlyginimus būtų vykdomi. Pedagogai tikėjosi ne 55,5 mln. eurų, o beveik 118 mln. eurų augimo. Taip numato liepą pakoreguota 2017 metais pasirašyta švietimo ir mokslo šakos kolektyvinė sutartis.

Taip pat ministras pirmininkas Saulius Skvernelis kaltina Seimo Švietimo ir mokslo komitetą nevalstybišku elgesiu, nes komitetas praėjusią savaitę nepritarė Vyriausybės pateiktam biudžetui ir pasiūlė švietimo reikalams biudžete numatyti papildomus 180 mln. eurų.

Premjeras teigia, jog įgyvendinti Seimo Švietimo ir mokslo komiteto siūlymus  nėra realu.

„Tikrai ne, tai yra iš fantastikos srities“, – sakė jis.

Kartu premjeras beda pirštu į Seimą, kuris, pasak jo, vengia priimti teisės aktą, įgalinsiantį atsakingai kelti pasiūlymus išlaidoms.

Sukilo ir akademikai. Vilniaus universiteto docentas Mažvydas Jastramskis nuo pirmadienio vykdo protesto akciją „4,5 minutės“. 10 proc. paskaitos laiko veda ne dėstytojas, o telefonas.

Priežastis - valdžia sulaužė pažadą akademinei bendruomenei. Pavasarį vyriausybės atstovai žadėjo, kad bus rasta lėšų padidinti universitetų darbuotojų atlyginimus bent 10 procentų. Bet dabar paaiškėjo, kad biudžete tai nenumatyta.

Kaip vieną iš priežasčių kodėl švietimas biudžeto eilutėse negauna pakankamai dėmesio, Mažvydas Jastramskis įvardina tai, kad Lietuvoje švietimą problema laiko vos keli procentai gyventojų.

Pašnekovai: Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininkas Egidijus Milešinas, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Mažvydas Jastramskis,  Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto profesinės sąjungos vadovė, sociologė Rūta Žiliukaitė, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narys Gintaras Steponavičius, visuomenininkas Šarūnas Bagdonas.

 

New Bitmap3

Komentarai


Naujausi epizodai