Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar batalijos Seime naudingos demokratijai?

10.16 Trečiadienis 13:05
Aistė Čiučiurkaitė

Vakar buvo surengtas neeilinis Seimo valdybos posėdis, kuriame nuspręsta šaukti neeilinį Seimo posėdį dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio likimo poste. Pradžioje neeilinio posėdžio valdantieji dar dalyvavo jame, tačiau neilgai trukus, didžioji dalis paliko posėdį. Seimo salėje liko du valstiečių ir žaliųjų atstovai. Po pasisakymų, įvyko balsavimas. Jame dalyvavo 11 opozicijos atstovų. 7 balsavo už tai, kad Pranckietis liktų poste, 3 - kad neliktų ir 1 biuletenis rastas negaliojantis. Taip pat valdantieji paprašė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos, kad ši išsiaškintų ar posėdis buvo teisėtas. Motyvas – valdybos posėdis vyko Seimo plenarinio posėdžio metu ir Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius jame negalėjo dalyvauti.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis Pranckietį trauktis iš Seimo pirmininko pareigų paragino po to, kai partijos pasirašė naują koalicijos sutartį. Pagal ją, Seimo vadovo postas pažadėtas „socialdarbiečiams“.

Pašnekovai: Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis, Seimo narys, buvęs Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas, Seimo narė, „valstietė" likusi posėdyje Virginija Vingrienė, KTU Socialinių, humanitarinių ir menų fakulteto dekanas Ainius Lašas, VDU profesorius Mindaugas Jurkynas.

xx333

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai