Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar koronaviruso pandemija sugrįžta?

07.05 Antradienis 13:05
Jonė Sąlygaitė

Kyla nauja COVID-19 banga. To priežastis – du nauji omikron potipiai. Pasak mokslininkų, šie potipiai yra labiau užkrečiami, tačiau užsikrėtimai nėra agresyvesni. Infekcijų šuolis pastarąją savaitę stebimas visoje Europoje, o taip pat ir Lietuvoje, tačiau ar tai sukėlė būtent naujieji povariančiai nėra žinoma, mat mūsų šalyje šiuo metu nėra vykdoma viruso sekoskaita. Juoduoja didžioji dalis Lietuvos savivaldybių, o turistų pamėgtos Europos šalys svarsto apie pandeminius ribojimus. Ar šie du nauji omikron potipiai ir vėl gražins pandemiją? Ar teks ir vėl prisiminti kaukes ir respiratorius? O galbūt turėtume suskubti skiepytis 4-ąja vakcinos doze?

Apie tai kalbame su Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro virusologu Gyčiu Dudu, gydytoja, epidemiologe Daiva Razmuviene, Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos stiprinimo skyriaus patarėja Ginreta Megelinskiene bei buvusiu sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga.

Antroji laidos tema: Vladimiras Putinas skelbia apie pergalę Ukrainos rytinėje Luhansko srityje. Ukrainos kariai po kelias savaites trukusios įnirtingos ir alinančios kovos pasitraukė iš Lysyčansko. Jungtinės Karalystės gynybos ministerija skelbia, kad dabar Rusija neabejotinai pereis prie dar didesnių pastangų užimi visą Donecko sritį. Ko reikia Ukrainai, kad pavyktų atsikovoti užgrobtas sritis? Kokie tolimesni Rusijos žingsniai? Diskutuojame su Mykolo Romerio universiteto politologu, LRT bendradarbiu Alvydu Medalinsku.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai