Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar laikas pradėti kalbėti apie 4 darbo dienų savaitę visiems?

2021-10-14, Ketvirtadienis 13:05
Jonė Sąlygaitė

Seimas bendru sutarimu antradienį priėmė svarstyti idėją valstybės ir savivaldybių įmonių bei įstaigų darbuotojams, auginantiems vaikus iki trejų metų, leisti dirbti keturias dienas arba 32 valandas per savaitę, mokant vidutinį darbo užmokestį. Toks pasiūlymas būtų taikomas vienam iš tėvų, įtėvių arba globėjų. Jeigu jie į darbo rinką grįš anksčiau, negu baigsis dviejų metų vaiko auginimo atostogos, turėtų atsisakyti vaiko priežiūros išmokos.

Šią Darbo kodekso pataisą Seimui pateikė parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir grupė liberalų frakcijos narių. Pirmininkės teigimu, analogišką tvarką turi Islandija, Švedija, Japonija, o planuoja įvesti Ispanija, Naujoji Zelandija. Tuo tarpu dalis opozicijos tokias Čmilytės pataisas vadina diskriminacija. Diskriminacija čia įžvelgiama skirtingose vietose, vieni kalba apie tai, kad taip diskriminuojami žmonės, dirbantys privačiame sektoriuje, kiti – kad diskriminuojami ir kiti darbuotojai, kurie irgi norėtų dirbti keturias dienas per savaitę, bet vaikų turėti nenori ar negali.

Galbūt laikas pradėti kalbėti apie 4 darbo dienų savaitę visiems? Ar tai apskritai įmanoma? Apie tai šiandien diskutuosime su Liberalų sąjūdžio frakcijos nare Edita Rudeliene, Vilniaus šilumos tinklų Keturių darbo dienų projekto vadove Gintare Belousiene, Seimo nariu Luku Savicku ir Lietuvos verslo konfederacijos generaline direktore Egle Radišauskiene.

Antroji laidos tema: Nuo 2017 m. Lietuva Europoje yra tarp griežčiausiai baudžiančių asmenis, kurie sugaunami su mažu kiekiu narkotinių medžiagų savo reikmėms. Už tokią veiką asmeniui iš karto gresia baudžiamoji atsakomybė – viešieji darbai, laisvės apribojimas, bauda arba areštas. Šiandien Seime dar kartelį svarstytas narkotikų dekriminalizacijos įstatymų projektas, kurį pateikė Sveikatos reikalų komiteto narė Morgana Danielė. Ar reikia Lietuvai dekriminalizuoti narkotikus? Kokie tokio sprendimo privalumai ir trūkumai? 

Tai aptarsime su Seimo nare Morgana Daniele ir Respublikinio priklausomybės ligų centro direktoriaus pavaduotoja, daktare Aušra Širvinskiene.
Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai