Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar Lietuva ne per dažnai pasinaudoja proga patylėti?

09.27 Penktadienis 13:05
Marijus Gailius

Vakar mirė Jacquesas Chiracas. Jo frazę, adresuotą Lietuvai, mes atsiminsime dar ilgai: 2003 m. Prancūzijos prezidentas tarė, kad mes praleidome progą patylėti.

Jis tai pasakė po Vilniaus dešimtuko šalių pareiškimo, kuriuo Lietuva ir kitos tuomet į Europos Sąjungą pretendavusios šalys parėmė JAV invaziją į Iraką.

Po 16 metų, kai Lietuva tapusi visaverte ES narė, ar ne per dažnai nutylime svarbiais tarptautinės politikos klausimais? Kuriais klausimais Lietuva galėtų pasisakyti dar garsiau: sovietų nusikaltimų, Kinijos agresijos prieš mažas valstybės, Rusijos grėsmės, klimato kaitos? Ar užtenka Lietuvai save pozicionuoti kaip Putino režimo kritikę? Ar apskritai Lietuva turi savo geopolitinį identitetą?

Diskutuoja Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis, europarlamentaras, liberalas Petras Auštrevičius, buvęs politikas, apžvalgininkas Alvydas Medalinskas, Žaliosios politikos instituto vadovė Ieva Budraitė, istorikas, politologas prof. Šarūnas Liekis, filosofas prof. Gintautas Mažeikis

xx320

Komentarai


Naujausi epizodai