Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar reikėtų pratęsti darbingą amžių iki 72 metų?

04.21 Trečiadienis 13:05
Aurimas Perednis

Europos Žaliojoje knygoje apie senėjimą modeliuojama, kad darbingo amžiaus trukmė Lietuvoje galėtų didėti iki 72 metų. Dėl įtampos socialinėje sistemoje, kuomet mažėja gyventojų skaičius ir didėja pagyvenusių žmonių skaičius šalims yra teikiamos rekomendacijos.

Šiuo atveju kalbama apie darbingo amžiaus ilginimą, neina kalba apie pensinį amžių, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Šiuo metu pensinis amžius vyrams – 64 metai ir 2 mėnesiai, moterims – 63 metai ir 4 mėnesiai. Pensinis amžiaus kasmet ilginamas, 2026 metais jis turėtų pasiekti 65 metus.

Kiek tvari mūsų socialinė sistema ir ką daryti su darbingu amžiumi? Kodėl šiandien vyresniems sunku susirasti darbą?

Diskutuoja Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje laikinoji vadovė Agnė Kazlauskaitė, Makso Planko instituto Vokietijoje demografas Domantas Jasilionis, Vilniaus universiteto ekonomistas Raimondas Kuodis, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pensijų skyriaus vedėja Inga Buškutė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto prorektorius Kęstutis Petrikonis ir sporto žurnalistas Aurimas Budraitis.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai