Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar sveikinti su Kalėdomis darosi nepolitkorektiška?

12.03 Penktadienis 13:05
Tomas Loiba

Europos Komisija parengė rekomendacijas valdininkams, kuriomis skatina sveikinti ne su Kalėdomis, o su „šventiniu laikotarpiu". Anot dokumentą parengusių komisijos pareigūnų, taip skatinama atkeipti dėmesį į multikultūrinę visuomenę – juk ne visi Bendrijos gyventojai švenčia Kalėdas.

Taip pat skatinama riboti nuorodas į lytį, tautinę priklausomybę, rasę ar religiją. Kilus pasipiktinimui, kurį išreiškė net Vatikanas, rekomendacijos buvo atsiimtos tobulinti.

Tačiau ar politkorektiškumo Pandoros skrynia jau atverta ir galime tikėtis daugiau tokių rekomendacijų? Ką ši situacija reiškia mūsų kalbai ir papročiams? Kur riba tarp žodžio laisvės ir politkorektiškumo?

Laidoje dalyvauja kalbininkas Antanas Smetona, Lietuvos žydas Daniel Lupshitz, tolerantiškojo jaunimo asociacijos vadovas Artūras Rudomanskis, Vytauto Didžiojo universiteto sociologė Milda Ališauskienė.

Antra tema: nuo Naujųjų metų įsigalioja net kelios naujos kelių eismo taisyklės. Kokios jos ir ar neapsunkins vairuotojų kasdienybės?

Pokalbis su vairavimo instruktoriumi Artūru Pakėnu.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai