Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar vairuotojus išgąsdinę „trikojai“ padarys tvarką keliuose?

01.17 Penktadienis 13:05
Aurimas Perednis

Lietuvoje ažiotažą kelia keliuose atsiradę 37 nauji „trikojai“ greičio matuokliai. Apie jų buvimo vietą vairuotojai nėra informuojami iš anksto. Vien Kaune per savaitę jais užfiksuota beveik 1000 pažeidėjų. Daugiausia nustatyta atvejų, kai leistinas greitis viršytas 20 – 30 kilometrų per valandą.

Internete plinta peticija adresuota Seimui, kuria siekiama įteisinti įspėjamuosius ženklus prieš „trikojus“ greičio matuoklius. Visoje Europos Sąjungoje apie tokius „radarus“ įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: jei jau esame Europos Sąjungoje, ar neturėtų ir įstatymai būti vienodi?

Skaičiuojama, kad vidutiniškai per valandą „trikojis“ matuoklis užfiksuoja nuo 15 iki 20 greičio pažeidimų, protokolai iškart keliauja į duomenų bazę, o vairuotojus jie turėtų pasiekti laiškais automatiškai per kelias dienas.

Laidoje dalyvauja Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys, docentas, eismo saugumo ekspertas Vigilijus Sadauskas, Seimo narys Gintaras Vaičekauskas, vairavimo instruktorė Marija Ulevičienė, advokatas Julius Jasaitis, portalo DELFI apžvalgininkas Romas Sadauskas-Kvietkevičius.

Komentarai


Naujausi epizodai