Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Automokestis – ekologijai ar įpročiams keisti?

10.03 Ketvirtadienis 13:05
Marijus Gailius

Vienkartinis automobilių taršos mokestis jį susiejant su išmetamu anglies dvideginio kiekiu jau ruošiamas įgyvendinti. Taršiomis mašinomis įvardijamos tos, kurių benzininiai a) dujų variklio CO2 išmetimai viršija 130 g/km, ir dyzelininio variklio CO2 išmetimai viršija 115 g/km. Pagal išmetimus nustatomas dydis galėtų siekti nuo keliasdešimties eurų iki 1400 eurų.

Koks šio mokesčio tikslas: pakeisti automobilių naudotojų įpročius, tausoti atmosferą, įgyvendinti įsipareigojimus ES ar surinkti daugiau įplaukų į biudžetą?

Diskutuoja Aplinkos ministerijos tarnautojas Aidas Juozapaitis, Seimo Aplinkos komiteto nariai Simonas Gentvilas ir Linas Balsys, „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis, „Delfi Auto“ redaktorė Dina Sergijenko, „BRC autocentro“ pirkimų vadybininkas Paulius Klemka.

xx324

Komentarai


Naujausi epizodai