Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Jau po keleto metų Lietuvoje trūks kelių tūkstančių mokytojų. Kaip tam ruošiamės?

02.17 Pirmadienis 13:05
Aurimas Perednis

Kol politinės partijos nesutaria dėl Nacionalinio švietimo susitarimo, VDU atlikto tyrimo duomenimis, 2025 metais šalyje gali trūkti pusės tūkstančio pedagoginės pagalbos specialistų, beveik 1800 privalomų dalykų mokytojų. Jau dabar mokyklų vadovai skundžiasi nerandantys reikiamų specialistų. Šiuo metu mokyklose dirba vos keli procentai mokytojų iki 30 metų amžiaus, o mokytojų amžiaus vidurkis šalyje – daugiau nei 50 metų.

Kaip pritraukti į mokyklas jaunų ir talentingų mokytojų?

Laidoje diskutuoja VDU rektorius prof. Juozas Augutis, Lietuvos gimnazijų asociacijos prezidentas Vytautas Kantauskas, Seimo narė Viktorija Čmilytė- Nielsen, VDU lietuvių kalbos ir literatūros pedagogikos studijų studentė Amanda Alesiūtė, VU profesorė Vilija Targamadzė, Švietimo, mokslo ir sporto viceministras prof. Valdemaras Razumas, mokytoja Rolanda Rimkevičienė.

Komentarai


Naujausi epizodai