Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ką mums ir pasauliui reiškia Baltijos kelias?

2019-08-23, Penktadienis 13:05
Aistė Čiučiurkaitė

Šiandien minimos 30-osios Baltijos kelio metinės. 1989 m. rugpjūčio 23 d. trys Baltijos valstybės Lietuva, Latvija, Estija sustojo į 650 km ilgio „gyvą grandinę“. Spėjama, kad iš viso kelyje stovėjo apie 2-2,5 mln. žmonių, iš jų beveik 1 mln. – iš Lietuvos.

Šiemet tai ypatinga proga, nes minimas jubiliejus. Per šį laiką užaugo nauja kartą, o prisiminimai apie Baltijos kelią vis dar gyvi ir perduodami. Kaip jūs prisimenate 1989 m. Baltijos kelią? Ką tą dieną veikėte, kaip sužinojote apie Baltijos kelią? Jei nedalyvavote, kokią nuomonę susidarote iš pasakojimų? Kiek mes šiuo įvykiu didžiuojamės? Kaip Lietuva per 30 metų paaugo, lyginant su kitomis posovietinėmis šalimis?

Honkongo gyventojai šiandien taip pat stoja į „gyvą grandinę“, siekdami atkreipti pasaulio dėmesį ir parodyti Kinijai, kad jų laisvė yra jų teisė. Honkongo kelio iniciatoriai sako, kad juos įkvėpė Baltijos kelias, kuris yra demokratiško ir nesmurtinio visuomenės pasipriešinimo pavyzdys.

Pašnekovai: XX a. istorikas Algimantas Kasparavičius, vienas pirmųjų Lietuvos verslininkų, Baltijos kelio atributikos kūrėjas Šarūnas Davainis, Baltijos kelio koordinatorius Arūnas Grumadas, Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė Dalia Urbanavičienė, ekonomistas Žygimantas Mauricas, Japonijos tarptautinio universiteto lektorė, Kinijos politikos specialistė Vida Mačikėnaitė.

xx295

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai