Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ką tikisi pasiekti vienintelė likusi streikuojanti mokytojų profsąjunga?

2023-09-29, Penktadienis 13:05
Lukas Oželis

Dieną prieš mokytojų streiką Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai pavyko pasiekti susitarimą su keturiomis iš penkių profesinių sąjungų, kurios planavo šiandien streikuoti. Ministras Gintautas Jakštas pabrėžė, jog mokytojų atlyginimų kėlimams skirtas beprecedentis kiekis lėšų iš Vyriausybės ir buvo pasiektos absoliučios lubos. Visgi, su Lietuvos švietimo darbuotojų profesine sąjunga, kurios reikalavimai nebuvo patenkinti, kompromiso atrasti nepavyko. Švietimo ministras akcentavo, jog piniginiai resursai yra išsemti. Tad, ką streiku tikisi pasiekti vienintelė likusi streikuojanti mokytojų profsąjunga? Ar iš tiesų profsąjungos reikalavimai yra finansiškai neįgyvendinami? Ar gali kartotis 2018 metų scenarijus?

Apie mokytojų streiką ir jų reikalavimus diskutuosime su Švietimo, mokslo ir sporto ministru Gintautu Jakštu, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininku Andriumi Navicku, ekonomistu Romu Lazutka bei Mykolo Romerio universiteto politologe Rima Urbonaite.

Antra dalis. Ar Lietuva atsilieka nuo pasaulinių krepšinio tendencijų?

Pastaruosius metus Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę ištikęs medalių badas. Paskutinį kartą vyrų rinktinė pasidabino medaliais prieš 8 metus Europos čempionate iškovojusi antrąją vietą. Jaunimo rinktinių rezultatai irgi nedžiugina – šią vasarą nepavyko iškovoti medalių. Dalies ekspertų teigimu, Lietuvos krepšinio sistema nesugeba išugdyti individualiai stiprių žaidėjų, ypač perimetro linijoje. Šiuolaikinis krepšinis vis labiau remiasi atskirų žaidėjų sugebėjimu apžaisti varžovą vienas prieš vieną. Tad, ar Lietuva atsilieka nuo pasaulinių krepšinio tendencijų? Ar pastarųjų metų pralaimėjimai rodo gilesnes problemas? O galbūt nereikėtų dabartinių pralaimėjimų pernelyg sureikšminti?

Apie Lietuvos krepšinio situaciją diskutuosime su krepšinio treneriu Tomu Purliu bei Lietuvos krepšinio federacijos generaliniu sekretoriumi Mindaugu Balčiūnu.

Nuotrauka: Jurgita Andriejauskaitė/BNS

 

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai