Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kada verslas sulauks paramos?

04.02 Ketvirtadienis 13:05
Aurimas Perednis

Koronavirusas uždarė šalis, sustabdė verslus, o rinkas privertė raudonuoti ir panikuoti. Trilijonai metami gelbėti ekonomikoms. Situacija lyginama su Didžiąją depresija ir 2008 metų finansų krize.

„Aišku, kad jau prasidėjo recesija“, – kuri bus sunkesnė už buvusiąją 2009 metais po pasaulinės finansų krizės, pareiškė TVF vadovė K. Georgieva.

„Mūsų ekonomikai tai kainuoja po milijardą per savaitę“, – sako ekonomistas prof. Raimondas Kuodis.

Vyriausybė nusprendė šalies sveikatos apsaugos ir ekonomikos gelbėjimui skirti 5 mlrd. eurų. Verslas sako, kad pinigų reikia jau dabar, kol kas valdžios aiškumo čia labai trūksta. 
Užimtumo tarnyba registruoti darbuotojų prastovas pradės jau nuo balandžio 5 dienos.

SADM L. Kukuraičio teigimu, balandžio 7 dieną Seimas turėtų pritarti pataisoms, jog darbdaviams už darbuotojų prastovas būtų mokama 90 proc. kompensacija, jei išmoka bus iki minimalaus mėnesinio atlygio MMA, ir 70 proc., jeigu iki 1,5 MMA, bei 257 eurų išmoka dirbantiems savarankiškai. Subsidijų negautų darbdaviai, atleidę darbuotojus savo iniciatyva be jų kaltės arba išleidę neapmokamų atostogų.

Vakar premjeras Saulius Skvernelis užsiminė, kad „atsižvelgiant į situacijos vystymąsi, svarstysime, ar galime priimti sprendimą bandyti atgaivinti smulkųjį ir vidutinį verslą tam tikra apimtimi, žinoma, tik laikantis visų galimų saugumo priemonių“. Saulius Skvernelis patikslino, kad kalba apie kirpimo paslaugas arba panašias smulkaus verslo veiklas.

Kokia Lietuvos ekonomikos valdymo strategija ir kaip ji šiandien veikia?

Laidoje dalyvauja premjero patarėjas ekonomikai Lukas Savickas, kavinių tinklų „Huracane Coffee“ direktorius Vytautas Kratulis, LPK viceprezidentas Vidamantas Janulevičius, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys Mykolas Majauskas, ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis.

Komentarai


Naujausi epizodai