Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip keičiasi kova su pandemija po vakarykščių A. Verygos sprendimų?

03.24 Antradienis 13:05
Ridas Jasiulionis

Nuo šiandienos į karantiną uždaromi visi atskrendantys į Vilniaus oro uostą, retos išimtys kol kas taikomos tik užsienio piliečiams, teigia sostinės administracijos direktorius Povilas Poderskis. Lietuvos oro uostai BNS nurodė, kad Vilniuje antradienį leidžiasi aštuoni lėktuvai. P. Poderskis sakė, kad pradžioje tikėtasi sulaukti bent tūkstančio keleivių, bet, preliminariais duomenimis, jų antradienį bus tik keli šimtai. Anot jo, kitų Lietuvos savivaldybių žmonės bus perduoti kitoms savivaldybėms, tačiau jos pačios turės organizuoti savo gyventojams tinkamą transportą iš sostinės.

Jis taip pat vylėsi, kad sveikatos apsaugos ministras atšauks nurodymą savivaldybėms savo patalpose izoliuoti visus asmenis, kuriems diagnozuotas koronavirusas, net ir tiems, kurie serga lengva infekcijos forma.

Vakar  ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos į pasirašytame sprendime nurodyta, kad visi iš užsienio grįžę asmenys ir neturintys koronaviruso simptomų privalomai 14 dienų bus izoliuojami savivaldybių patalpose. Be to, į savivaldybių parengtas patalpas bus gabenami ir lengva koronaviruso forma sergantys gyventojai. Iki šiol pargrįžėliai privalėjo izoliuotis patys, o sergantieji gydyti ligoninėse arba namuose.

Taip pat sveikatos apsaugos ministerija vėlų pirmadienio vakarą paskelbė, kad  maisto prekių parduotuvės, vaistinės privalo riboti pirkėjų srautus, apsipirkti uždrausta didesnėms nei dviejų žmonių grupėms, tarp pardavėjų privalu išlaikyti ne mažesnį kaip dviejų metrų atstumą. Šiandien prekybos tinklų atstovai skelbia, kad pirkėjų srautų reguliavimą parduotvėse užtikrins apsaugos darbuotojai.

Laidoje dalyvauja Vilniaus meras Remigijus Šimašius, Biržų raj. meras Vytas Jareckas, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdomoji direktorė Rūta Vainienė, Kauno savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro koordinatorius Paulius Keras, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, Vilniaus politikos analizės instituto analitikas Marius Laurinavičius.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai