Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip koronavirusas paveikė pasaulį?

02.05 Trečiadienis 13:05
Aistė Čiučiurkaitė

Koronavirusas per pastarąją parą nusinešė 65 gyvybes (tiek pat, kiek ir praėjusią parą), bendras aukų skaičius siekia 493, užsikrėtusiųjų – daugiau nei 24 tūkst. Iš užsikrėtusiųjų 13 proc. yra sunkios būklės, 978 pasveiko. Virusas išplitęs 28 pasaulio šalyse ir teritorijose. Vienas užsikrėtęs žmogus vidutiniškai virusą perduoda 3-4 kitiems. Mirtingumas – apie 2 proc. Reiškia, miršta 1 iš 50. Hospitalizuotų žmonių mirtingumas siekia 15 proc.

Nors nuo sekmadienio iki antradienio fiksuota iki tol mirtingiausia para, vakar ULAC direktorius Saulius Čaplinskas sakė, kad greičiausiai koronavirusas dar nepasiekė savo piko.

Dėl koronaviruso Kinijoje stoja kai kurie darbai, užsakymų vykdymai, eksportas ir importas, o pasaulyje sumažėjo skrydžių. Dėl to, kad Kinija yra viena didžiausių naftos importuotojų, naftos kaina jau krito 15-17 proc. OPEC+ šalys mėnesiu paankstino susitikimą.

Pašnekovai: Aleksandras Izgorodinas, ekonomistas, Daiva Razmuvienė, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyr. specialistė, Ervinas Spūdys, Vilniaus Universiteto atstovas, Žydrė Gavelienė, Lietuvos turizmo agentūros prezidentė, Linas Kontrimas, komunikacijos specialistas, Marius Dubnikovas, ekonomistas, Tadas Grabys, žurnalistas esantis Vietname.

Komentarai


Naujausi epizodai