Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip nugalėti norą lėkti keliuose?

10.02 Trečiadienis 13:05
Aurimas Perednis

2001 skelbėme karą keliuose, kuris leido per keliolika metų ženkliai sumažinti žuvusiųjų ir sužeistųjų keliuose skaičių. Tačiau šiandien panašu, kad tendencija sustojo. Lyginant 2018 metų ir šių metų mėnesius sužeistųjų ir avarijų skaičius auga, tuo tarpu žuvusių skaičius išlieka beveik toks pats.

Prieš keletą dienų policija pristatė naujus greičio matuoklius, kurie yra mobilūs, jų įsigyta 37. Lietuvos keliuose jie pradės veikti jau šiais metais. Baudos bus suformuojamos automatiškai ir pasieks vairuotojus per 20 minučių.

Estijos policija testuoja bandomąjį projektą: pirmą kartą viršijus greitį galima rinktis arba mokėti baudą arba stovėti šalikelėje, rašo LRT. Viršijus mažiau negu 20 km, stovėti reikia iki 45 min., nuo 20 iki 40 km – iki valandos.

Laidoje dalyvauja neurorinkodaros ir elgesio mokslo specialistė, dirbusi su viešosios politikos laboratorija „Kurk Lietuvai“ programoje dr. Dalia Bagdžiūnaitė, Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys, Susisiekimo ministerijos Kelių ir oro transporto politikos grupės vyresnysis patarėjas Vidmantas Pumputis.

xx323

Komentarai


Naujausi epizodai