Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip reikia kalbėtis su Baltarusija?

02.03 Pirmadienis 13:05
Aurimas Perednis

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pirmadienį išvyko į daug politinių aistrų sukėlusį darbo vizitą į Baltarusiją. Ten, anot jo, kalbėsis apie Astravo atominę elektrinę ir lietuvių tautinei mažumai rūpimus klausimus.

Seimo narys, konservatorius Žygimantas Pavilionis perspėjo, kad „po tokio vizito, kuomet Baltarusijos režimas paskelbs, kad dialogas su Lietuva sėkmingai vyksta, mums bus labai sunku sukurti koaliciją prieš Astravą Vakaruose“.

JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas per savo apsilankymą Minske pareiškė, kad Vašingtonas yra pasirengęs palaikyti Baltarusijos suverenitetą ir nepriklausomybę, Maskvai didinat savo spaudimą Minskui.

Politikai bei visuomenininkai šeštadienį Vilniuje įsteigė visuomeninį judėjimą, kuriuo bus siekiama priešintis Baltarusijoje baigiamai statyti Astravo atominei elektrinei, nepaisant to, jog pirmąjį reaktorių planuojama paleisti jau šiemet.

Laidoje diskutuoja užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, buvęs užsienio reikalų ministras Antanas Valionis, Seimo Užsienio reikalų komiteto narys Žygimantas Pavilionis, VU TSPMI dėstytojas Laurynas Jonavičius, signataras Mečys Laurinkus, buvęs URM ministras Vygaudas Ušackas, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus.

Komentarai


Naujausi epizodai