Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip STT ir prokurorų manymu teisėtas lobizmas virto prekyba poveikiu?

06.02 Antradienis 13:05
Ridas Jasiulionis

Teisėsauga šiandien, įtariant neteisėtu poveikiu teisėkūros procesams, sulaikė Lietuvos verslo konfederacijos prezidentą Valdą Sutkų ir Lietuvos bankų asociacijos prezidentą Mantą Zalatorių bei dar keturis asmenis – STT direktoriaus Žydrūno Bartkaus teigimu „verslo pasaulio žmones“.

Ž. Bartkus teigė, kad tyrime nėra duomenų apie neteisėtai priimtus teisės aktus, nes asocijuotos verslo struktūros gali užsiimti lobizmu nesiregistravusios. „Jie tai galėjo daryti, tačiau šito tyrimo metu matome, kad linija tarp teisėto lobizmo ir prekybos poveikiu yra labai siaura ir, šiuo atveju, galimas teisėtas lobizmas virto prekyba poveikiu“, – sakė STT vadovas.

Tiriama, kad už piniginį atlygį V. Sutkus galėjo daryti poveikį ne tik Seimo nariams, bet ir priimant sprendimus kitose institucijose, tačiau duomenų apie tai, kad Seimo nariai būtų dalyvavę neteisėtoje veikloje, neturima.

Ž. Bartkus spaudos konferencijoje taip pat teigė, kad yra areštuoti V. Sutkui priklausantys 400 tūkst. eur ir tiriama jų kilmė.

Laidoje dalyvauja SST direktorius Žydrūnas Bartkus, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys Valius Ąžuolas, šio komiteto narys Mykolas Majauskas, teisininkas, lobistas Liudvikas Ragauskis, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Vytautas Bakas, Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentas Danas Arlauskas.

Komentarai


Naujausi epizodai