Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kas atsakingas už nesuvaldomą plastiko taršą?

01.22 Trečiadienis 13:05
Marijus Gailius

Pirma tai buvo merkaptanas ir kiti dvokiantys junginiai, uostamiestyje per vamzdį plūdę į Kuršių marias. Paskui tai buvo milijonai plastiko dalelių, išplautų į Nerį sostinėje. Tai yra tik tie taršos atvejai, apie kuriuos sužinojome.

O kiek mes dar nežinome? Plastiko tarša yra bene antra didžiausia ekologinė problema po klimato kaitos ir bioįvairovės nykimo. Tuo metu Lietuvoje perdirbama vos 1 proc. čia sukuriamo plastiko atliekų.

Kaip sumažinti taršą jau ne pačiame vamzdyje, o iš pat pradžių – gaminant ir vartojant? Ar įmanoma iš esmės suvaldyti vandens telkinių taršą dar... parduotuvėje – renkantis prekes? Ar vis tiek jeigu perki, tuomet neišvengiamai, įsigijęs ir plastikinę pakuotę, pats tampi ir teršėju? Ką daryti, kad lengviau būtų ir pirkėjams su pardavėjais, ir perdirbėjams su nuodijamomis lašišomis?

Diskutuoja asociacijos „Lašišos dienoraščio“ prezidentas Kęstutis Klimavičius, Gamtos tyrimų centro doktorantė Rasa Tumaševčiūtė, plastiko perdirbėjos „Plasta“ technologinio skyriaus vadovas Tadas Kavaliauskas, „Toksikos“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas  liberalas Simonas Gentvilas, konservatorių lyderis Vilniaus mieste Valdas Benkunskas.

Komentarai


Naujausi epizodai