Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kas geriausiai smogtų Rusijai: vizų neišdavimas rusams ar aiškios sankcijos oligarchams?

08.18 Ketvirtadienis 13:05
Jonė Sąlygaitė

„Turėtų būti garantijos, jog Rusijos žudikai ir valstybinio teroro bendrininkai nesinaudotų Šengeno vizomis", – sako Volodymyras Zelenskis. Šie žodžiai Europos Sąjungoje užvirė diskusijas. Estija jau uždarė savo sieną turistams iš Rusijos. Vizų išdavimo draudimu kai kurios Sąjungos narės tikisi padidinti spaudimą Maskvai, sukelti vidinį sukilimą Rusijoje ir užbaigti brutalų karą Ukrainoje. Tačiau, Vokietija pasisako prieš spaudimą paprastiems Rusijos žmonėms, esą dėl šio karo kentėti turi Putinas ir jo pakalikai. Tai ir vėl kelia klausimų, nes draudimas esą nebūtų efektyvus, jei jį taikytų tik kelios Šengeno zonos šalys. O ar šis draudimas kažką reikštų, kai rusų, turinčių užsienio pasus, vos 10-15 proc.? Tuo metu, Rusijos opozicionierius Aleksejus Navalnas primena, kad kol kas sankcijos palietė mažiau nei ketvirtadalį iš 200 turtingiausių rusų. Dalis ekspertų teigia, kad iš pradžių reikėtų susitvarkyti su sankcijomis oligarchams, kurių pritaikymas nuo pat karo pradžios vadinamas realiausia viltimi vidiniam sukilimui. Tik tuomet tikslinga kalbėti apie vizų neišdavimą rusams. Kodėl Vakarai vis dar nesuvaržė svarbiausių Putino aplinkos žmonių?

Diskutuojame su Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologe Dovile Jakniūnaite ir Rytų Europos studijų centro analitiku Adamu Roževič. Domimės, kokia gi situacija Estijoje, kuri nuo šiandien jau nebeįsileidžia rusų turistų – pokalbis su Lietuvos laikinuoju reikalų patikėtiniu Estijoje Valdu Steponavičiumi, o taip pat Pakruojo dvaro valdytojo Giedriaus Klimkevičiaus pasiteirausime, kaip gi sekasi Lietuvos verslui, kuris pats nusprendė nebeaptarnauti rusų turistų.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai