Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kas laimės Astravo mūšį: fizika ar politika?

07.14 Antradienis 13:05
Marijus Gailius

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį tviteryje rusiškai kreipėsi į Baltarusijos „šalies lyderius, kad jie neleistų pradėti veikti Astravo AE, kuri neatitinka ES streso testų reikalavimų, ir nesukeltų pavojaus aplinkinėms šalims“.

Pirmadienį šalies vadovas lankėsi ir Kruonio elektrinėje, kuri teoriškai galėtų suteikti rezervą baltarusiams, užtat teisiškai ne.

Sąjūdžio prieš Astravo AE garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis Baltarusijoje pastatytą elektrinę įvardija kaip egzistencinę Lietuvos grėsmę.

Kiek politikai turi realių įrankių paveikti Astravo AE veiklą? Kaip įmanoma pasipriešinti fizikiniams dėsniams (BRELL) ir Rusijos interesams?

Diskutuoja energetikos analitikas, buvęs konservatorių ministras Arvydas Sekmokas, latvių politikas Romualdas Ražukas, europarlamentarė konservatorė Rasa Juknevičienė, Lietuvos žaliųjų partijos lyderis, energetikas Remigijus Lapinskas, parlamentaras Virgilijus Poderys, energetikos žurnalistas Marius Jokūbaitis.

Komentarai


Naujausi epizodai