Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kibernetinis saugumas: kaip atlaikysime atakas?

06.28 Antradienis 13:05
Tomas Loiba

Pastaruoju metu Lietuva patiria vis daugiau kibernetinių atakų. Strigo dalies valstybinių institucijų ir įmonių veikla. Tarp atakas patyrusių – „Litgrid", „Lietuvos Geležinkeliai", Valstybinė mokesčių inspekcija, „Telia" ir daug kitų. Premjerė Šimonytė ramina – specialistai dirba ištisą parą ir situacija kontroliuojama. Tačiau ar galima jaustis saugiai?

Manoma, kad atakos kartosis ir plėsis, o saugotis turėtų ne tik institucijos su įmonėmis, bet ir kiekvienas, turintis asmeninių duomenų internete. Atsiranda teigiančių, kad visą rusišką internetą reikėtų užblokuoti, bet ar tą padaryti įmanoma ir ar tai išspręstų problemą? Kaip apsisaugoti patiems?

 Diskutuoja IT specialistas Marius Pareščius, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro vadovas Jonas Skardinskas, Krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius, „Telia Lietuva“ techninio saugumo vadovas Darius Povilaitis.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai